Jump to content

Kantoni Colombes-Nord-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Colombes-Nord-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej27.433

Kantoni Colombes-Nord-Ouest (frëngjisht: Canton de Colombes-Nord-Ouest) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nanterre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27433 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Colombes-Nord-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]