Kantoni Asnières-sur-Seine-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Asnières-sur-Seine-Nord
Canton d'Asnières-sur-Seine-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Nanterre
Kryeqëndra Asnières-sur-Seine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 44.496 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9202

Kantoni Asnières-sur-Seine-Nord (frëngjisht: Canton d'Asnières-sur-Seine-Nord) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Asnières-sur-Seine. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 44496 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Asnières-sur-Seine-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]