Kantoni Boulogne-Billancourt-Nord-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Boulogne-Billancourt-Nord-Ouest
Canton de Boulogne-Billancourt-Nord-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Boulogne-Billancourt
Kryeqëndra Boulogne-Billancourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 36.820 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9207

Kantoni Boulogne-Billancourt-Nord-Ouest (frëngjisht: Canton de Boulogne-Billancourt-Nord-Ouest) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Boulogne-Billancourt. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 36820 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Boulogne-Billancourt-Nord-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]