Jump to content

Kantoni Gennevilliers-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Gennevilliers-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej21.675

Kantoni Gennevilliers-Sud (frëngjisht: Canton de Gennevilliers-Sud) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gennevilliers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21675 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gennevilliers-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]