Kantoni Nanterre-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Nanterre-Nord
Canton de Nanterre-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Nanterre
Kryeqëndra Nanterre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 35.386 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9228

Kantoni Nanterre-Nord (frëngjisht: Canton de Nanterre-Nord) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nanterre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 35386 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Nanterre-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]