Kantoni Sceaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Sceaux
Canton de Sceaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Antony
Kryeqëndra Sceaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 22.640 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9236

Kantoni Sceaux (frëngjisht: Canton de Sceaux) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sceaux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22640 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Sceaux aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]