Kantoni Bois-Colombes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bois-Colombes
Canton de Bois-Colombes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Arrondissement Nanterre
Kryeqëndra Bois-Colombes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1,92 km2
Popullsia 29.284 banorë 2010
Dendësia 15.252,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9205

Kantoni Bois-Colombes (frëngjisht: Canton de Bois-Colombes) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bois-Colombes. Ka sipërfaqe 1.92km2 dhe popullsi 29284 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bois-Colombes aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]