Karijoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 62°18.5′V 21°42.5′L / 62.3083°V 21.7083°L / 62.3083; 21.7083


Karijoki
Karijoen kunta
Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Jugore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Matti Aulis
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.karijoki.fi

Karijoki (finlandisht: Karijoen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]