Komunat e Ostrobothnias Jugore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

18 komunaOstrobothnias JugoreFinlandë janë të ndara në gjashtë nën-rajone.

Nën-rajoni Bothnia Juglindore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Seinäjoki[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Kuusiokunnat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Järviseutu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Ostrobothnias Jugore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale