Lapua

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lapua
Lapuan kaupunki
Qytet
noform
Lapua Cathedral
Stema_figura
Vendndodhja
Lapua is located in Finlanda
Lapua
Lapua
Vendndodhja e Lapua në Finlandë

Koordinatat: 62°58.2′V 23°0.5′L / 62.9700°V 23.0083°L / 62.9700; 23.0083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Jugore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Arto Lepistö
Të dhëna të tjera
Themelimi 1865
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.lapua.fi


Lapua (finlandisht: Lapuan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]