Soini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soini
Soinin kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Soini is located in Finlanda
Soini
Soini
Vendndodhja e Soini në Finlandë

Koordinatat: 62°52.5′V 24°12.5′L / 62.8750°V 24.2083°L / 62.8750; 24.2083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Jugore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Reino Määttä
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.soini.fi


Soini (finlandisht: Soinin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]