Kuortane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuortane
Kuortaneen kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Kuortane is located in Finlanda
Kuortane
Kuortane
Vendndodhja e Kuortane në Finlandë

Koordinatat: 62°48.5′V 23°30.5′L / 62.8083°V 23.5083°L / 62.8083; 23.5083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Jugore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Pentti Turunen
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kuortane.fi

Kuortane (finlandisht: Kuortaneen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]