Evijärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Evijärvi
Evijärven kunta
Komunë
noform
Evijärvi Church
Stema_figura
Vendndodhja
Evijärvi is located in Finlanda
Evijärvi
Evijärvi
Vendndodhja e Evijärvi në Finlandë

Koordinatat: 63°22′V 23°28.5′L / 63.367°V 23.4750°L / 63.367; 23.4750

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Jugore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Seija Teittinen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 390.71[1] km2
Popullsia 2634[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.evijarvi.fi

Evijärvi (finlandisht: Evijärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]