Teuva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teuva
Teuvan kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Teuva is located in Finlanda
Teuva
Teuva
Vendndodhja e Teuva në Finlandë

Koordinatat: 62°29′10″V 21°44′50″L / 62.48611°V 21.74722°L / 62.48611; 21.74722

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Jugore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Erkki Nevanperä
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 62° 29′ 10″ Veri

21° 44′ 50″ Lindje

Faqja Zyrtare www.teuva.fi


Teuva (finlandisht: Teuvan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]