Lista e miliarderëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kjo është lista e miliarderëve sipas revistës Forbes.

Top lista (2008)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Legjenda
Ikona Përshkrimi
Nuk ka ndryshuar prej listës për 2007.
Green Arrow Up Darker.svg


Është rritur prej listës për 2007.
Është ulur prej listës për 2007.
Nr. Emri Vlera (USD) Mosha Shtetësia Vendbanimi Burimi i pasurisë Ref.
&0000000000000001.0000001Green Arrow Up Darker.svg Buffett, WarrenWarren Buffett $62.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|78 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Berkshire Hathaway [1]
&0000000000000002.0000002Green Arrow Up Darker.svg Helú, Carlos SlimCarlos Slim Helú $60.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|68 Flag of Mexico.svg Meksika Flag of Mexico.svg Meksika Telmex, América Móvil [1]
&0000000000000003.0000003 Gates, BillBill Gates $58.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|52 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Microsoft [1]
&0000000000000004.0000004Green Arrow Up Darker.svg Mittal, LakshmiLakshmi Mittal $45.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|58 India India Britania e Madhe Britania e Madhe Arcelor Mittal [2]
&0000000000000005.0000005Green Arrow Up Darker.svg Ambani, MukeshMukesh Ambani $43.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|51 India India India India Reliance Industries [2]
&0000000000000006.0000006Green Arrow Up Darker.svg Ambani, AnilAnil Ambani $42.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|49 India India India India Anil Dhirubhai Ambani Group [2]
&0000000000000007.0000007Green Arrow Up Darker.svg Akhmetov, Rinat Rinat Akhmetov $31.1 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|42 Ukraina Ukraina Ukraina Ukraina SCM Holdings [3][4][5]
&0000000000000008.0000008 Kamprad, IngvarIngvar Kamprad dhe familja $31.0 miliardë  82 Suedia Suedia Zvicra Zvicra IKEA [2]
&0000000000000009.0000009Green Arrow Up Darker.svg Pal Singh, KushalKushal Pal Singh $30.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|77 India India India India DLF Group [2]
&0000000000000010.00000010Green Arrow Up Darker.svg Deripaska, OlegOleg Deripaska $28.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|40 Rusia Rusia Rusia Rusia Rusal [2]
&0000000000000011.00000011Green Arrow Up Darker.svg Albrecht, KarlKarl Albrecht $27.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|88 Gjermania Gjermania Gjermania Gjermania ALDI [2]
&0000000000000012.00000012 Ka-shing, LiLi Ka-shing $26.5 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|79 Hong Kongu Hong Kongu Hong Kongu Hong Kongu Cheung Kong Holdings, Hutchison Whampoa [6]
&0000000000000013.00000013 Adelson, SheldonSheldon Adelson $26.0 miliardë  74 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Las Vegas Sands [7]
&0000000000000014.00000014 Arnault, BernardBernard Arnault $25.5 miliardë  59 Franca Franca Franca Franca LVMH Moët Hennessy • Louis Vuitton [8]
&0000000000000015.00000015 Ellison, LawrenceLawrence Ellison $25.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|63 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Oracle Corporation [1]
&0000000000000016.00000016Green Arrow Up Darker.svg Abramovich, RomanRoman Abramovich $23.5 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|41 Rusia Rusia Rusia Rusia Millhouse Capital [9]
&0000000000000017.00000017Green Arrow Up Darker.svg Albrecht, TheoTheo Albrecht $23.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|85 Gjermania Gjermania Gjermania Gjermania ALDI, Trader Joe's [10]
&0000000000000018.00000018 Bettencourt, LilianeLiliane Bettencourt $22.9 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|85 Franca Franca Franca Franca L'Oréal [1]
&0000000000000019.00000019Green Arrow Up Darker.svg Mordashov, AlexeiAlexei Mordashov $21.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|42 Rusia Rusia Rusia Rusia Severstal [9]
&0000000000000020.00000020 Alsaud, Prince Alwaleed Bin TalalPrince Alwaleed Bin Talal Alsaud $21.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|51 Flag of Saudi Arabia.svg Arabia Saudite Flag of Saudi Arabia.svg Arabia Saudite Kingdom Holding Company, Citigroup [11]
&0000000000000021.00000021Green Arrow Up Darker.svg Fridman, MikhailMikhail Fridman $20.8 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|43 Rusia Rusia Rusia Rusia Alfa Group
&0000000000000022.00000022Green Arrow Up Darker.svg Lisin, VladimirVladimir Lisin $20.3 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|51 Rusia Rusia Rusia Rusia Novolipetsk Steel [12]
&0000000000000023.00000023 Ortega, AmancioAmancio Ortega $20.2 miliardë  72 Spanja Spanja Spanja Spanja Inditex Group [13]
&0000000000000024.00000024 Bolkiah Mu'izzaddin Waddaulah, Sultan HassanalSultan Hassanal Bolkiah Mu'izzaddin Waddaulah[diskuto] $20.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|62 Flag of Brunei.svg Brunei Flag of Brunei.svg Brunei Brunei Shell Petroleum [14]
&0000000000000025.00000025Green Arrow Up Darker.svg Kwok, RaymondRaymond Kwok, Thomas Kwok, dhe Walter Kwok $19.9 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|56, 57, and 58 Hong Kongu Hong Kongu Hong Kongu Hong Kongu Sun Hung Kai
&0000000000000026.00000026Green Arrow Up Darker.svg Prokhorov, MikhailMikhail Prokhorov $19.5 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|42 Rusia Rusia Rusia Rusia Interros [12]
&0000000000000027.00000027Green Arrow Up Darker.svg Potanin, VladimirVladimir Potanin $19.3 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|47 Rusia Rusia Rusia Rusia Interros [12]
&0000000000000028.00000028 Walton, ChristyChristy Walton $19.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|53 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Wal-Mart [15]
&0000000000000029.00000029 Walton, JimJim Walton $19.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|60 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Wal-Mart [15]
&0000000000000029.00000029 Walton, S. RobsonS. Robson Walton $19.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|64 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Wal-Mart [15]
&0000000000000031.00000031Green Arrow Up Darker.svg Kee, Lee ShauLee Shau Kee $19.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|80 Hong Kongu Hong Kongu Hong Kongu Hong Kongu Henderson Land Development
&0000000000000031.00000031 Walton, AliceAlice Walton $19.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|58 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Wal-Mart [15]
&0000000000000033.00000033 Thomson, DavidDavid Thomson dhe familja $18.9 billion  50 Flag of Canada.svg Kanadaja Flag of Canada.svg Kanadaja The Thomson Corporation [16]
&0000000000000034.00000034 Brin, SergeySergey Brin $18.7 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|34 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Google [1]
&0000000000000035.00000035 Page, LarryLarry Page $18.6 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|35 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Google [1]
&0000000000000036.00000036Green Arrow Up Darker.svg Otto, MichaelMichael Otto dhe familja $18.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|64 Gjermania Gjermania Gjermania Gjermania Otto GmbH
&0000000000000037.00000037 Persson, StefanStefan Persson $17.7 miliardë  60 Suedia Suedia Suedia Suedia Hennes & Mauritz
&0000000000000038.00000038 Kerimov, SuleymanSuleyman Kerimov $17.5 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|42 Rusia Rusia Rusia Rusia Gazprom, Sberbank
&0000000000000039.00000039Green Arrow Up Darker.svg Koch, CharlesCharles Koch $17.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|72 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Koch Industries [17]
&0000000000000040.00000040Green Arrow Up Darker.svg Koch, David H.David H. Koch $17.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|67 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Koch Industries [17]
&0000000000000041.00000041 Pinault, FrançoisFrançois Pinault dhe familja $16.9 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|71 Franca Franca Franca Franca PPR
&0000000000000042.00000042 Dell, MichaelMichael Dell $16.4 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|43 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Dell
&0000000000000043.00000043 Allen, PaulPaul Allen $16.0 miliardë  55 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Microsoft [11]
&0000000000000043.00000043 Kerkorian, KirkKirk Kerkorian $16.0 billion Green Arrow Up Darker.svg align="center"|90 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Tracinda Corporation [7]
&0000000000000045.00000045 Ballmer, StevenSteven Ballmer $15.0 miliardë  52 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Microsoft [18]
&0000000000000045.00000045 Johnson, AbigailAbigail Johnson $15.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|46 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Fidelity Investments
&0000000000000045.00000045Green Arrow Up Darker.svg Ruia, ShashiShashi Ruia dhe Ravi Ruia $15.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg India India India India Essar
&0000000000000048.00000048Green Arrow Up Darker.svg Al-Kharafi, NasserNasser Al-Kharafi dhe familja $14.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|64 Flag of Kuwait.svg Kuvajti Flag of Kuwait.svg Kuvajti M. A. Kharafi & Sons
&0000000000000048.00000048Green Arrow Up Darker.svg Westminster, The Duke ofThe Duke of Westminster dhe familja $14.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|56 Britania e Madhe Britania e Madhe Britania e Madhe Britania e Madhe Grosvenor Group [19]
&0000000000000048.00000048 Icahn, CarlCarl Icahn $14.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|72 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA American Car and Foundry Company [7]
&0000000000000048.00000048Green Arrow Up Darker.svg Mars, Jr., Forrest EdwardForrest Edward Mars, Jr. $14.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|76 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Mars, Incorporated [7]
&0000000000000048.00000048Green Arrow Up Darker.svg Mars, JacquelineJacqueline Mars $14.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|68 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Mars, Incorporated [7]
&0000000000000048.00000048Green Arrow Up Darker.svg Mars, JohnJohn Mars $14.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|71 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Mars, Incorporated [7]
&0000000000000048.00000048Green Arrow Up Darker.svg Rausing, BirgitBirgit Rausing dhe familja $14.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|84 Suedia Suedia Zvicra Zvicra Tetra Laval
&0000000000000048.00000048 Taylor, Jack C.Jack C. Taylor dhe familja $14.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|85 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Enterprise Rent-A-Car
&0000000000000056.00000056Green Arrow Up Darker.svg Khan, GermanGerman Khan $13.9 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|46 Rusia Rusia Rusia Rusia TNK-BP
&0000000000000057.00000057Green Arrow Up Darker.svg Klatten, SusanneSusanne Klatten $13.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|45 Gjermania Gjermania Gjermania Gjermania BMW
&0000000000000058.00000058 Alekperov, VagitVagit Alekperov $13.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|57 Rusia Rusia Rusia Rusia LUKoil
&0000000000000059.00000059Green Arrow Up Darker.svg Bren, DonaldDonald Bren $13.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|75 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Irvine Company
&0000000000000060.00000060Green Arrow Up Darker.svg Wertheimer, AlainAlain Wertheimer dhe Gerard Wertheimer $12.9 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|59 and 58 Franca Franca Flag of the United States.svg SHBA Chanel
&0000000000000061.00000061Green Arrow Up Darker.svg Rybolovlev, DmitryDmitry Rybolovlev $12.8 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|41 Rusia Rusia Rusia Rusia Uralkali
&0000000000000062.00000062 Premji, AzimAzim Premji $12.7 miliardë  62 India India India India Wipro Technologies
&0000000000000063.00000063Green Arrow Up Darker.svg Sawiris, NaguibNaguib Sawiris $12.7 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|53 Flag of Egypt.svg Egjipti Flag of Egypt.svg Egjipti Orascom Telecom Holding
&0000000000000064.00000064 Chambers, Anne CoxAnne Cox Chambers $12.6 miliardë  88 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Cox Enterprises
&0000000000000065.00000065Green Arrow Up Darker.svg Makhmudov, IskanderIskander Makhmudov $11.9 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|44 Rusia Rusia Rusia Rusia Uralskaya Gorno-Metallurgicheskaya Kompaniya
&0000000000000066.00000066Green Arrow Up Darker.svg Mittal, SunilSunil Mittal dhe familja $11.8 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|50 India India India India Bharti Airtel
&0000000000000067.00000067Green Arrow Up Darker.svg Abramov, AlexanderAlexander Abramov $11.5 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|49 Rusia Rusia Rusia Rusia Evraz Group
&0000000000000068.00000068Green Arrow Up Darker.svg Bloomberg, MichaelMichael Bloomberg $11.5 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|66 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Bloomberg L.P. [13]
&0000000000000069.00000069 Vekselberg, ViktorViktor Vekselberg $11.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|50 Rusia Rusia Rusia Rusia Renova Group
&0000000000000070.00000070 Ferrero, MicheleMichele Ferrero dhe familja $11.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|81 Italia Italia Monaku Monako Ferrero SpA
&0000000000000070.00000070Green Arrow Up Darker.svg Kaiser, GeorgeGeorge Kaiser $11.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|65 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA BOK Financial Corporation
&0000000000000070.00000070 Latsis, SpiroSpiro Latsis dhe familja $11.0 miliardë  61 Greqia Greqia Zvicra Zvicra EFG Bank European Financial Group
&0000000000000070.00000070Green Arrow Up Darker.svg Sawiris, NassefNassef Sawiris $11.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|46 Flag of Egypt.svg Egjipti Flag of Egypt.svg Egjipti Orascom Construction Industries (OCI)
&0000000000000074.00000074Green Arrow Up Darker.svg Kuzmichov, AlexeiAlexei Kuzmichov $10.8 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|45 Rusia Rusia Rusia Rusia Alfa Group
&0000000000000075.00000075Green Arrow Up Darker.svg Knight, PhilipPhilip Knight $10.4 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|70 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Nike
&0000000000000075.00000075Green Arrow Up Darker.svg Rashnikov, ViktorViktor Rashnikov $10.4 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|59 Rusia Rusia Rusia Rusia Magnitogorsk Iron and Steel Works
&0000000000000077.00000077Green Arrow Up Darker.svg Bertarelli, ErnestoErnesto Bertarelli $10.3 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|42 Zvicra Zvicra Zvicra Zvicra Serono
&0000000000000078.00000078Green Arrow Up Darker.svg Mangalam Birla, KumarKumar Mangalam Birla $10.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|40 India India India India Aditya Birla Group
&0000000000000079.00000079 Vecchio, Leonardo DelLeonardo Del Vecchio $10.0 miliardë  72 Italia Italia Italia Italia Luxottica
&0000000000000079.00000079Green Arrow Up Darker.svg Moraes, Antônio Ermírio deAntônio Ermírio de Moraes dhe familja $10.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|79  Brazil  Brazil Votorantim Group
&0000000000000079.00000079Green Arrow Up Darker.svg Fontbona, IrisIris Fontbona dhe familja $10.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg Flag of Chile.svg Kili Flag of Chile.svg Kili Antofagasta PLC, Quiñenco
&0000000000000079.00000079Green Arrow Up Darker.svg Johnson, III, EdwardEdward Johnson, III $10.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|77 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Fidelity Investments
&0000000000000079.00000079 Rausing, HansHans Rausing $10.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|82 Suedia Suedia Britania e Madhe Britania e Madhe Tetra Laval [19]
&0000000000000079.00000079 Yevtushenkov, VladimirVladimir Yevtushenkov $10.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|59 Rusia Rusia Rusia Rusia Sistema
&0000000000000079.00000079Green Arrow Up Darker.svg Zyuzin, IgorIgor Zyuzin $10.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|47 Rusia Rusia Rusia Rusia Mechel
&0000000000000086.00000086 Dassault, SergeSerge Dassault dhe familja $9.9 miliardë  82 Franca Franca Franca Franca Dassault Group
&0000000000000087.00000087Green Arrow Up Darker.svg Baillères, AlbertoAlberto Baillères $9.8 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|75 Flag of Mexico.svg Meksika Flag of Mexico.svg Meksika Grupo Bal
&0000000000000088.00000088Green Arrow Up Darker.svg Chandra, RameshRamesh Chandra $9.6 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|68 India India India India Unitech Group
&0000000000000089.00000089 Ergen, CharlesCharles Ergen $9.5 miliardë  55 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Dish Network Corporation
&0000000000000089.00000089 Kluge, JohnJohn Kluge $9.5 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|93 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Metromedia [13]
&0000000000000089.00000089Green Arrow Up Darker.svg Perelman, RonaldRonald Perelman $9.5 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|65 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Revlon
&0000000000000092.00000092 Berlusconi, SilvioSilvio Berlusconi dhe familja $9.4 miliardë  71 Italia Italia Italia Italia Fininvest
&0000000000000093.00000093Green Arrow Up Darker.svg Adani, GautamGautam Adani $9.3 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|45 India India India India Adani Group [6]
&0000000000000093.00000093Green Arrow Up Darker.svg Kellner, PetrPetr Kellner $9.3 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|43 Republika Çeke Republika Çeke Republika Çeke Republika Çeke PPF Group
&0000000000000093.00000093Green Arrow Up Darker.svg Usmanov, AlisherAlisher Usmanov $9.3 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|54 Rusia Rusia Rusia Rusia Metalloinvest
&0000000000000096.00000096 Merckle, AdolfAdolf Merckle $9.2 miliardë  73 Gjermania Gjermania Gjermania Gjermania Phoenix Pharmahandel
&0000000000000096.00000096 Finck, Jr., August vonAugust von Finck, Jr. $9.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|78 Gjermania Gjermania Zvicra Zvicra Allianz
&0000000000000096.00000096Green Arrow Up Darker.svg Bakrie, AburizalAburizal Bakrie $9.2 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|61 Flag of Indonesia.svg Indonezia Flag of Indonesia.svg Indonezia PT Lapindo Brantas
&0000000000000098.00000098Green Arrow Up Darker.svg Sawiris, OnsiOnsi Sawiris $9.1 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|78 Flag of Egypt.svg Egjipti Flag of Egypt.svg Egjipti Orascom Telecom Holding
&0000000000000098.00000098 Al Amoudi, MohammedMohammed Al Amoudi $9.1 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|62 Flag of Saudi Arabia.svg Arabia Saudite Flag of Saudi Arabia.svg Arabia Saudite Corral Petroleum Holdings
&0000000000000099.00000099Green Arrow Up Darker.svg Kuok, RobertRobert Kuok $9.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|84 Malajzia Malajzia Hong Kongu Hong Kongu Perlis Plantations Bhd
&0000000000000099.00000099 Soros, GeorgeGeorge Soros $9.0 miliardë Green Arrow Up Darker.svg align="center"|77 Flag of the United States.svg SHBA Flag of the United States.svg SHBA Soros Fund Management

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ a b c d e f g Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 2. ^ a b c d e f g Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 3. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 4. ^ Korrespondent Names Akhmetov Ukraine’s Richest Man Arkivuar 29 tetor 2008 tek Wayback Machine UNIAN
 5. ^ Корреспондент обнародовал рейтинг самых богатых украинцев. Ахметов – богатейший человек СНГ и Европы Корреспондент.net
 6. ^ a b Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 7. ^ a b c d e f Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 8. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 9. ^ a b Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 10. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 11. ^ a b Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 12. ^ a b c Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 13. ^ a b c Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 14. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 15. ^ a b c d Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 16. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 17. ^ a b Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 18. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
 19. ^ a b Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).