Rauma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rauma
Rauman kaupunki
Qytet
noform
Rauma in May 2012
Stema_figura
Vendndodhja
Rauma is located in Finlanda
Rauma
Rauma
Vendndodhja e Rauma në Finlandë

Koordinatat: 61°8′V 21°30′L / 61.133°V 21.500°L / 61.133; 21.500

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Kari Koski
Të dhëna të tjera
Themelimi 1442-05-17
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.rauma.fi


Rauma (finlandisht: Rauman kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]