Ndryshimi mes inspektimeve të "Jarno Trulli"

Jump to navigation Jump to search
535 bytes added ,  1 vit më parë
 
=====2011=====
Trulli vazhdoi të garonte për ekipin edhe në [[Kampionati Botëror i Formula Një 2010|sezonin 2011]], duke pasur sërisht shok skuadre Kovalainen.<ref>{{cite web|url=http://edition.cnn.com/2010/SPORT/motorsport/12/01/team.lotus.kovalainen.trulli/index.html|title=Team Lotus stand by Trulli and Kovalainen for 2011|trans-title=Team Lotus qëndron krah Trullit dhe Kovalainen për vitin 2011|publisher=CNN.com|language=en|date=26 janar 2011|accessdate=1 maj 2019}}</ref> Trulli e nisi sezonin në garën hapëse në [[Çmimi i madh i Australisë 2011|Australi]], duke përfunduar në vendin e 13të.<ref>{{cite web|title=2011 FORMULA 1 QANTAS AUSTRALIAN GRAND PRIX - Race Results|trans-title=Çmimi i madh i Australisë 2011 - Rezultatet e garës|url=http://www.formula1.com/results/season/2010/844/|workpublisher=Formula1.com|language=en|accessdate=28 dhjetor 2015|archiveurl=https://web.archive.org/web/20150118023010/http://www.formula1.com/results/season/2011/844/|archivedate=18 janar 2015}}</ref> Në [[Çmimi i madh i Malajzisë 2011|garën e rradhës në Malajzi]], ai u tërhoq në xhiron e 31të pas një problemi në timon.<ref>{{cite web|title=2011 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX - Race Results|trans-title=Çmimi i madh i Malajzisë 2011 - Rezultatet e garës|url=http://www.formula1.com/results/season/2010/846/|publisher=Formula1.com|language=en|accessdate=28 dhjetor 2015|archiveurl=https://web.archive.org/web/20150117091912/http://www.formula1.com/results/season/2011/846/|archivedate=17 janar 2015}}</ref>
 
===Tjetër===

Menyja e navigimit