Ndryshimi mes inspektimeve të "Jarno Trulli"

Jump to navigation Jump to search
236 bytes added ,  1 vit më parë
 
== Jeta ==
Trulli ka lindur në [[Pescara]], [[Abruzzo]], Itali. Prindërit e tij ishin dashamirës të motoçiklizmit dhe e pagëzuan djalin e tyre sipaspas [[Jarno Saarinen]], kampionkampioni [[Finlanda|finlandez]] në motoçiklizëm i cili u vra në [[Autodromo Nazionale Monza|Monza]] në vitin 1973.<ref name="Emri">{{cite web|url=http://www.museonicolis.com/en/trulli-jarno-italia/|title=Trulli Jarno – ITALY|trans-title=Trulli Jarno – Itali|publisher=Museonicolis.com|language=en|accessdate=1 maj 2019}}</ref> Emri i tij finlandez shkaktoi huti për herë të parë kur ai filloi garimet në [[Formula 1Një]].<ref name="Emri"/>
 
== Karriera ==

Menyja e navigimit