Jump to content

Västerbottens Folkblad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Västerbottens Folkblad është një gazetë e përditshme Suedeze e themeluar në vitin 1917. Ajo botohet në Umeå, Västerbotten.[1] Gazeta mbulon lajme rajonale nga Västerbotten.

Referimet dhe shënime

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ "Västerbottens Folkblad". Nationalencyklopedin (në suedisht). Arkivuar nga origjinali më 28 shkurt 2013. Marrë më 27 maj 2011.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]