Abdullah ibn ez-Zybejr

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Abdullah ibn el-Zybejr)
Shko te: navigacion, kërko

Abdullah ibn al-Zubejr ishte një nga shokët e Muhamedit. Babai i tij ishte Zubejr ibn al-Awwam dhe nëna e të cilit ishte Esma bint Ebu Beker. Ai ishte nipi i Ajshes.