Balsfjord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Balsfjord (kthjellim).


Balsfjord
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Balsfjord

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Troms
Kryeqëndra Storsteinnes
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Gunda Johansen (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 69°18′V 19°12′L / 69.300°V 19.200°L / 69.300; 19.200 (Balsfjord)Koordinatat: 69°18′V 19°12′L / 69.300°V 19.200°L / 69.300; 19.200 (Balsfjord)
Sipërfaqja 1.469 km2
Popullsia 5.611 banorë 2004
Dendësia 3,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Balsfjording
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0219
Vendndodhja
Storsteinnes is located in Norvegjia
Storsteinnes
Storsteinnes
Balsfjord – harta_foto
www.balsfjord.kommune.no

Balsfjord është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1469 km² dhe popullsi 5611 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]