Skjervøy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Skjervøy (kthjellim).


Skjervøy
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Skjervøy

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Troms
Kryeqëndra Skjervøy
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Roy Waage (Kp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 70°5′V 20°39′L / 70.083°V 20.650°L / 70.083; 20.650 (Skjervøy)Koordinatat: 70°5′V 20°39′L / 70.083°V 20.650°L / 70.083; 20.650 (Skjervøy)
Sipërfaqja 478 km2
Popullsia 3.002 banorë 2004
Dendësia 6,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Skjervøyværing
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0127
Vendndodhja
Skjervøy is located in Norvegjia
Skjervøy
Skjervøy
Skjervøy – harta_foto
www.skjervoy.kommune.no

Skjervøy është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 478 km² dhe popullsi 3002 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]