Bardu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bardu (kthjellim).


Bardu
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Bardu

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Troms
Kryeqëndra Setermoen
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Oddvar Bjørnsen (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 68°44′V 18°31′L / 68.733°V 18.517°L / 68.733; 18.517 (Bardu)Koordinatat: 68°44′V 18°31′L / 68.733°V 18.517°L / 68.733; 18.517 (Bardu)
Sipërfaqja 2.704 km2
Popullsia 3.920 banorë 2007
Dendësia 1,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Bardudøl
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1854
Vendndodhja
Setermoen is located in Norvegjia
Setermoen
Setermoen
Bardu – harta_foto
www.bardu.kommune.no

Bardu është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 2704 km² dhe popullsi 3920 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bardu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]