Storfjord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Storfjord (kthjellim).


Storfjord
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Storfjord

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Troms
Kryeqëndra Oteren
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Hanne Braathen (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 69°16′V 20°17′L / 69.267°V 20.283°L / 69.267; 20.283 (Storfjord)Koordinatat: 69°16′V 20°17′L / 69.267°V 20.283°L / 69.267; 20.283 (Storfjord)
Sipërfaqja 1.543 km2
Popullsia 1.912 banorë 2004
Dendësia 1,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Storfjording
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1221
Vendndodhja
Oteren is located in Norvegjia
Oteren
Oteren
Storfjord – harta_foto
www.storfjord.kommune.no

Storfjord është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1543 km² dhe popullsi 1912 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]