Harstad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Harstad (kthjellim).


Harstad
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Harstad

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Troms
Kryeqëndra Harstad
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Helge Eriksen (H)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 68°46′V 16°29′L / 68.767°V 16.483°L / 68.767; 16.483 (Harstad)Koordinatat: 68°46′V 16°29′L / 68.767°V 16.483°L / 68.767; 16.483 (Harstad)
Sipërfaqja 372 km2
Popullsia 23.163 banorë 2004
Dendësia 62,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Harstadværing
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 2004
Vendndodhja
Harstad is located in Norvegjia
Harstad
Harstad
Harstad – harta_foto
www.harstad.kommune.no

Harstad është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 372 km² dhe popullsi 23163 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Harstad – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]