Målselv

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Målselv (kthjellim).


Målselv
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Troms
Kryeqëndra Moen
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Viggo Fossum (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 68°58′V 19°3′L / 68.967°V 19.050°L / 68.967; 19.050 (Målselv)Koordinatat: 68°58′V 19°3′L / 68.967°V 19.050°L / 68.967; 19.050 (Målselv)
Sipërfaqja 3.322 km2
Popullsia 6.739 banorë 2004
Dendësia 2,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Målselvdøl
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1426
Moen is located in Norvegjia
Moen
Moen
Målselv – harta_foto
www.malselv.kommune.no

Målselv është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 3322 km² dhe popullsi 6739 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]