Bellingwedde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bellingwedde (kthjellim).


Bellingwedde
—  komuna  —
stema_figuraBellingwedde vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Wedde
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°04′00″V 7°04′00″L / 53.0667°V 7.0667°L / 53.0667; 7.0667 (Bellingwedde)Koordinatat: 53°04′00″V 7°04′00″L / 53.0667°V 7.0667°L / 53.0667; 7.0667 (Bellingwedde)
Sipërfaqja 110,07 km2
Popullsia 9.275 banorë 2010
Dendësia 84,26 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0597
Kodi Postar 9566-9569, 9695-9699
Kodi statistikor 0007
Wedde is located in Hollandë
Wedde
Wedde
Bellingwedde – harta_foto
www.bellingwedde.nl

Bellingwedde është një bashki në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 110.07 km² dhe popullsi 9275 banorë[1]. Wedde është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]