Loppersum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Loppersum (kthjellim).


Loppersum
—  komuna  —
stema_figuraLoppersum vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Loppersum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°19′00″V 6°43′59″L / 53.31667°V 6.733°L / 53.31667; 6.733 (Loppersum)Koordinatat: 53°19′00″V 6°43′59″L / 53.31667°V 6.733°L / 53.31667; 6.733 (Loppersum)
Sipërfaqja 111,99 km2
Popullsia 10.439 banorë 2010
Dendësia 93,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0594, 0595, 0596
Kodi Postar 9910-9929, 9987, 9990-9994
Kodi statistikor 0024
Loppersum is located in Hollandë
Loppersum
Loppersum
Loppersum – harta_foto
www.loppersum.nl

Loppersum është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 111.99 km² dhe popullsi 10439 banorë[1]. Loppersum është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]