Hoogezand-Sappemeer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hoogezand-Sappemeer (kthjellim).


Hoogezand-Sappemeer
—  komuna  —
stema_figuraHoogezand-Sappemeer vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Hoogezand
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°09′V 6°45′L / 53.15°V 6.75°L / 53.15; 6.75 (Hoogezand-Sappemeer)Koordinatat: 53°09′V 6°45′L / 53.15°V 6.75°L / 53.15; 6.75 (Hoogezand-Sappemeer)
Sipërfaqja 73,05 km2
Popullsia 34.787 banorë 2010
Dendësia 476,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050, 0598
Kodi Postar 9600-9614, 9630-9633
Kodi statistikor 0018
Hoogezand is located in Hollandë
Hoogezand
Hoogezand
Hoogezand-Sappemeer – harta_foto
www.hoogezand-sappemeer.nl

Hoogezand-Sappemeer është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 73.05 km² dhe popullsi 34787 banorë[1]. Hoogezand është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]