Slochteren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Slochteren (kthjellim).


Slochteren
—  komuna  —
stema_figuraSlochteren.gif
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Slochteren
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°13′00″V 6°48′00″L / 53.21667°V 6.8°L / 53.21667; 6.8 (Slochteren)Koordinatat: 53°13′00″V 6°48′00″L / 53.21667°V 6.8°L / 53.21667; 6.8 (Slochteren)
Sipërfaqja 158,84 km2
Popullsia 15.577 banorë 2010
Dendësia 98,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050, 0596, 0598
Kodi Postar 9615-9629, 9939
Kodi statistikor 0040
Slochteren is located in Hollandë
Slochteren
Slochteren
Slochteren – harta_foto
www.slochteren.nl

Slochteren është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 158.84 km² dhe popullsi 15577 banorë[1]. Slochteren është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]