Leek (Groningen)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leek (kthjellim).


Leek
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Leek.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Leek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°09′00″V 6°23′00″L / 53.15°V 6.3833°L / 53.15; 6.3833 (Leek)Koordinatat: 53°09′00″V 6°23′00″L / 53.15°V 6.3833°L / 53.15; 6.3833 (Leek)
Sipërfaqja 64,27 km2
Popullsia 19.365 banorë 2010
Dendësia 301,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050, 0594
Kodi Postar 9350-9359, 9810-9819, 9827-9829
Kodi statistikor 0022
Leek is located in Hollandë
Leek
Leek
Leek – harta_foto
www.leek.nl

Leek është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 64.27 km² dhe popullsi 19365 banorë[1]. Leek është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]