Stadskanaal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Stadskanaal (kthjellim).


Stadskanaal
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Stadskanaal.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Stadskanaal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°59′00″V 6°57′00″L / 52.9833°V 6.95°L / 52.9833; 6.95 (Stadskanaal)Koordinatat: 52°59′00″V 6°57′00″L / 52.9833°V 6.95°L / 52.9833; 6.95 (Stadskanaal)
Sipërfaqja 119,96 km2
Popullsia 33.451 banorë 2010
Dendësia 278,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0599
Kodi Postar 9500-9509, 9580-9599, 9660-9661
Kodi statistikor 0037
Stadskanaal is located in Hollandë
Stadskanaal
Stadskanaal
Stadskanaal – harta_foto
www.stadskanaal.nl

Stadskanaal është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 119.96 km² dhe popullsi 33451 banorë[1]. Stadskanaal është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]