Haren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Haren (kthjellim).


Haren
—  komuna  —
stema_figuraHaren vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Haren
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°10′00″V 6°36′00″L / 53.1667°V 6.6°L / 53.1667; 6.6 (Haren)Koordinatat: 53°10′00″V 6°36′00″L / 53.1667°V 6.6°L / 53.1667; 6.6 (Haren)
Sipërfaqja 50,7 km2
Popullsia 18.535 banorë 2010
Dendësia 365,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050
Kodi Postar 9479, 9750-9759
Kodi statistikor 0017
Haren is located in Hollandë
Haren
Haren
Haren – harta_foto
www.haren.nl

Haren është një qytet dhe komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 50.7 km² dhe popullsi 18535 banorë[1]. Haren është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Haren, Groningen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale