Vlagtwedde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vlagtwedde (kthjellim).


Vlagtwedde
—  komuna  —
stema_figuraVlagtwedde vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Sellingen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°55′59″V 7°09′00″L / 52.933°V 7.15°L / 52.933; 7.15 (Vlagtwedde)Koordinatat: 52°55′59″V 7°09′00″L / 52.933°V 7.15°L / 52.933; 7.15 (Vlagtwedde)
Sipërfaqja 170,51 km2
Popullsia 16.264 banorë 2010
Dendësia 95,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0599
Kodi Postar 9540-9564
Kodi statistikor 0048
Sellingen is located in Hollandë
Sellingen
Sellingen
Vlagtwedde – harta_foto
www.vlagtwedde.nl

Vlagtwedde është një qytet dhe komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 170.51 km² dhe popullsi 16264 banorë[1]. Sellingen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]