Marum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Marum (kthjellim).


Marum
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Marum.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Marum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°07′59″V 6°15′00″L / 53.133°V 6.25°L / 53.133; 6.25 (Marum)Koordinatat: 53°07′59″V 6°15′00″L / 53.133°V 6.25°L / 53.133; 6.25 (Marum)
Sipërfaqja 64,88 km2
Popullsia 10.461 banorë 2010
Dendësia 161,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0594
Kodi Postar 9360-9369, 9824-9826
Kodi statistikor 0025
Marum is located in Hollandë
Marum
Marum
Marum – harta_foto
www.marum.nl

Marum është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 64.88 km² dhe popullsi 10461 banorë[1]. Marum është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]