Winsum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Winsum (kthjellim).


Winsum
—  komuna  —
stema_figuraVlagWinsum.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Winsum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°19′59″V 6°31′00″L / 53.333°V 6.51667°L / 53.333; 6.51667 (Winsum)Koordinatat: 53°19′59″V 6°31′00″L / 53.333°V 6.51667°L / 53.333; 6.51667 (Winsum)
Sipërfaqja 102,53 km2
Popullsia 14.078 banorë 2010
Dendësia 137,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050, 0594, 0595
Kodi Postar 9770-9779, 9890-9899, 9950-9958
Kodi statistikor 0053
Winsum is located in Hollandë
Winsum
Winsum
Winsum – harta_foto
www.winsum.nl

Winsum është një qytet dhe komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 102.53 km² dhe popullsi 14078 banorë[1]. Winsum është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]