Menterwolde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Menterwolde (kthjellim).


Menterwolde
—  komuna  —
stema_figuraMenterwolde Netherlands.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Muntendam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°07′59″V 6°51′58″L / 53.133°V 6.866°L / 53.133; 6.866 (Menterwolde)Koordinatat: 53°07′59″V 6°51′58″L / 53.133°V 6.866°L / 53.133; 6.866 (Menterwolde)
Sipërfaqja 81,62 km2
Popullsia 12.486 banorë 2010
Dendësia 152,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0598
Kodi Postar 9630-9639, 9649-9651
Kodi statistikor 1987
Muntendam is located in Hollandë
Muntendam
Muntendam
Menterwolde – harta_foto
www.menterwolde.nl

Menterwolde është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 81.62 km² dhe popullsi 12486 banorë[1]. Muntendam është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]