Ten Boer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ten Boer (kthjellim).


Ten Boer
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Ten Boer.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Ten Boer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°16′00″V 6°41′00″L / 53.2667°V 6.6833°L / 53.2667; 6.6833 (Ten Boer)Koordinatat: 53°16′00″V 6°41′00″L / 53.2667°V 6.6833°L / 53.2667; 6.6833 (Ten Boer)
Sipërfaqja 45,71 km2
Popullsia 7.431 banorë 2010
Dendësia 162,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050
Kodi Postar 9790-9799
Kodi statistikor 0009
Ten Boer is located in Hollandë
Ten Boer
Ten Boer
Ten Boer – harta_foto
www.tenboer.nl

Ten Boer është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 45.71 km² dhe popullsi 7431 banorë[1]. Ten Boer është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]