Pekela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Pekela (kthjellim).


Pekela
—  komuna  —
stema_figuraPekela vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Oude Pekela
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°06′V 7°00′L / 53.1°V 7°L / 53.1; 7 (Pekela)Koordinatat: 53°06′V 7°00′L / 53.1°V 7°L / 53.1; 7 (Pekela)
Sipërfaqja 50,2 km2
Popullsia 13.038 banorë 2010
Dendësia 259,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0597, 0599
Kodi Postar 9662-9669
Kodi statistikor 0765
Oude Pekela is located in Hollandë
Oude Pekela
Oude Pekela
Pekela – harta_foto
www.pekela.nl

Pekela është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 50.2 km² dhe popullsi 13038 banorë[1]. Oude Pekela është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]