Zuidhorn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zuidhorn (kthjellim).


Zuidhorn
—  komuna  —
stema_figuraZuidhorn vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Zuidhorn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°15′V 6°24′L / 53.25°V 6.4°L / 53.25; 6.4 (Zuidhorn)Koordinatat: 53°15′V 6°24′L / 53.25°V 6.4°L / 53.25; 6.4 (Zuidhorn)
Sipërfaqja 128,37 km2
Popullsia 18.563 banorë 2010
Dendësia 144,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050, 0594
Kodi Postar 9800-9809, 9830-9849, 9880-9889
Kodi statistikor 0056
Zuidhorn is located in Hollandë
Zuidhorn
Zuidhorn
Zuidhorn – harta_foto
www.zuidhorn.nl

Zuidhorn është një qytet dhe komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 128.37 km² dhe popullsi 18563 banorë[1]. Zuidhorn është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]