Delfzijl

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Delfzijl (kthjellim).


Delfzijl
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Delfzijl.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Delfzijl
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°19′48″V 6°55′00″L / 53.33°V 6.91667°L / 53.33; 6.91667 (Delfzijl)Koordinatat: 53°19′48″V 6°55′00″L / 53.33°V 6.91667°L / 53.33; 6.91667 (Delfzijl)
Sipërfaqja 227,48 km2
Popullsia 26.295 banorë 1/2/2012
Dendësia 115,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0596
Kodi Postar 9904-9909, 9930-9934, 9936-9937, 9945-9949
Kodi statistikor 0010
Delfzijl is located in Hollandë
Delfzijl
Delfzijl
Delfzijl – harta_foto
www.delfzijl.nl

Delfzijl është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 227.48 km² dhe popullsi 26295 banorë[1]. Delfzijl është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]