De Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: De Marne (kthjellim).


De Marne
—  komuna  —
stema_figuraDe Marne vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Leens
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°21′00″V 6°22′00″L / 53.35°V 6.3667°L / 53.35; 6.3667 (De Marne)Koordinatat: 53°21′00″V 6°22′00″L / 53.35°V 6.3667°L / 53.35; 6.3667 (De Marne)
Sipërfaqja 240,31 km2
Popullsia 10.519 banorë 2010
Dendësia 43,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0519, 0595
Kodi Postar 9960-9978
Kodi statistikor 1663
Leens is located in Hollandë
Leens
Leens
De Marne – harta_foto
www.demarne.nl

De Marne është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 240.31 km² dhe popullsi 10519 banorë[1]. Leens është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]