Bedum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bedum (kthjellim).


Bedum
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Bedum.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Bedum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°17′00″V 6°35′00″L / 53.2833°V 6.5833°L / 53.2833; 6.5833 (Bedum)Koordinatat: 53°17′00″V 6°35′00″L / 53.2833°V 6.5833°L / 53.2833; 6.5833 (Bedum)
Sipërfaqja 44,96 km2
Popullsia 10.444 banorë 2010
Dendësia 232,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050
Kodi Postar 9780-9789, 9959
Kodi statistikor 0005
Bedum is located in Hollandë
Bedum
Bedum
Bedum – harta_foto
www.bedum.nl

Bedum është një bashki në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 44.96 km² dhe popullsi 10444 banorë[1]. Bedum është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]