Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hå (kthjellim).


—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Hå

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Vestlandet
Qarku Rogaland
Kryeqëndra Varhaug
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Terje Mjåtveit (Nærbølista)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°13′V 6°20′L / 59.217°V 6.333°L / 59.217; 6.333 ()Koordinatat: 59°13′V 6°20′L / 59.217°V 6.333°L / 59.217; 6.333 ()
Sipërfaqja 259 km2
Popullsia 15.438 banorë 2004
Dendësia 59,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1742
Vendndodhja
Varhaug is located in Norvegjia
Varhaug
Varhaug
Hå – harta_foto
www.ha.kommune.no

është një komunëqarkun Rogaland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 259 km² dhe popullsi 15438 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Hå – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]