Time (Norvegjia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Time (kthjellim).


Time
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Time (Norvegjia)

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Vestlandet
Qarku Rogaland
Kryeqëndra Bryne
Gjuha zyrtare Norvegjisht Nynorsk
Kryekomunari Arnfinn Vigrestad (KrF)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 58°43′V 5°46′L / 58.717°V 5.767°L / 58.717; 5.767 (Time)Koordinatat: 58°43′V 5°46′L / 58.717°V 5.767°L / 58.717; 5.767 (Time)
Sipërfaqja 183 km2
Popullsia 14.177 banorë 2004
Dendësia 77,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Timebu
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1528
Vendndodhja
Bryne is located in Norvegjia
Bryne
Bryne
Time – harta_foto
www.time.kommune.no

Time është një komunëqarkun Rogaland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 183 km² dhe popullsi 14177 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Time – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]