Kantoni Alzonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Alzonne
Canton d'Alzonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Carcassonne
Kryeqëndra Alzonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 146,99 km2
Popullsia 7.161 banorë 1999
Dendësia 48,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1102
Kantoni Alzonne – harta_foto

Kantoni Alzonne (frëngjisht: Canton d'Alzonne) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Alzonne. Ka sipërfaqe 146.99km2 dhe popullsi 7161 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Alzonne aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]