Kantoni Durban-Corbières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Durban-Corbières
Canton de Durban-Corbières
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Narbonne
Kryeqëndra Durban-Corbières
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 297,39 km2
Popullsia 3.422 banorë 1999
Dendësia 11,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1115
Kantoni Durban-Corbières – harta_foto

Kantoni Durban-Corbières (frëngjisht: Canton de Durban-Corbières) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Durban-Corbières. Ka sipërfaqe 297.39km2 dhe popullsi 3422 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Durban-Corbières aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]