Kantoni Carcassonne-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Carcassonne-Est
Canton de Carcassonne-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Carcassonne
Kryeqëndra Carcassonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.970 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1107
Kantoni Carcassonne-Est – harta_foto

Kantoni Carcassonne-Est (frëngjisht: Canton de Carcassonne-Est) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Carcassonne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17970 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Carcassonne-Est aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]