Kantoni Carcassonne-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Carcassonne-Centre
Canton de Carcassonne-Centre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Carcassonne
Kryeqëndra Carcassonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.030 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1135
Kantoni Carcassonne-Centre – harta_foto

Kantoni Carcassonne-Centre (frëngjisht: Canton de Carcassonne-Centre) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Carcassonne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11030 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Carcassonne-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]