Kantoni Quillan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Quillan
Canton de Quillan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Limoux
Kryeqëndra Quillan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 216,24 km2
Popullsia 8.482 banorë 1999
Dendësia 39,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1126
Kantoni Quillan – harta_foto

Kantoni Quillan (frëngjisht: Canton de Quillan) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Quillan. Ka sipërfaqe 216.24km2 dhe popullsi 8482 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quillan aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]